Jak inwestować małe kwoty?

Powszechnie znajduje się, że do inwestowania potrzebne są duże pieniądze? Czy aby na pewno? W praktyce sprawa wygląda jednak nieco inaczej i prawie każdy jest w stanie skutecznie inwestować.

Co więcej, procent składany może sprawić, że konsekwentne inwestowanie małych ilości może być drogą do zbudowania solidnego majątku. Pojawia się jednak pytanie, w co inwestować? Możliwości jest wiele od prostych lokat bankowych, przez akcje, po kryptowaluty. Najbardziej ryzykowne aktywa są najogromniejszy potencjał, jednak ryzyko straty zawsze jest proporcjonalnie duże. Osoby chcące inwestować małe kwoty mogą zainteresować się przede wszystkim akcjami i kryptowalutami.

Inne artykuły: https://wle.pisz.pl/zakres-obowiazkow

Inwestując w akcje oprócz zyskiwania na wzroście ich wartości, możemy otrzymywać dywidendy. Reinwestowanie zysków może sprawić, że po kilku latach zgromadzony majątek może wyglądać pokaźnie. Jeżeli chodzi o kryptowaluty, inwestując w nie, możemy pomnożyć kapitał początkowy nawet kilkanaście razy. To jednak bardzo ryzykowna klasa aktywów, dzięki której inwestora może czekać emocjonalny rollercoaster.